Sveika gyvensena

2020 m. rugsėjo 28 – spalio 23 dienomis Kėdainių lopšelio-darželio „Vaikystė“ vaikai dalyvavo projekto „Olimpinis mėnuo“ veiklose. Visi aktyviai sportavo, dalyvavo virtualiuose susitikimuose su sportininkais ir į veiklas įtraukė tėvelius. Visi mokėsi sveikai maitintis, kūrė įvairus receptus ir ragavo naujus patiekalus, susipažino su emocijomis, mokėsi kokybiškai pailsėti, gerino savo nusiraminimo, emocijų valdymo ir atsipalaidavimo gebėjimus.

2020 m. rugsėjo 16-22 dienomis Kėdainių lopšelio-darželio „Vaikystė“ bendruomenė prisijungė prie Europos judumo savaitės renginių „Judumas – be jokios taršos“. Visi kartu sportavo atlikdami pačius įdomiausius ir neįprasčiausius pratimus, skaičiavo žingsnius šventėje „10 000 žingsnių kartu“, judėjo šokio žingsneliu „Flashmob‘e“, dalyvavo orientacinėse varžybose, kūrė ekomobilius.

2020 m. birželio 18 d. darželyje vyko Lietuvos mažųjų žaidynių sezono uždarymo šventė. 10 val. lauke skambant Lietuvos mažųjų žaidynių himnui visi draugiškai atliko Ąžuolo mankštą.

2020 metų pavasarį darželis tapo Olimpinės kartos nariu.

2020 m. vasario 27 d. mūsų įstaigoje vyko „Lietuvos mažųjų žaidynės 2020“. Vaikai rungėsi įvairiose estafetėse. Buvo daug šurmulio, sportinio azarto.
Projekto organizatoriai: Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK), Respublikinė ikimokyklinio ugdymo įstaigų kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA).

2020 m. vasario 13 d. vyko sporto šventė „Kelionė į sveikatos šalį“. Šiuo renginiu buvo siekta sveikesnio gyvenimo būdo, sudominti vaikus įvairiomis fizinio aktyvumo formomis, skatinti vaikų norą būti sveikesniems.

2020 m. sausio 30 d. vyko renginys „Ikimokyklinukų žiemos Olimpiada 2020“.
Vaikai išbandė žiemos sporto šakas. Buvo siekiama skatinti ikimokyklinių įstaigų bendruomenių sveiką gyvenimo būdą žiemos periodu. Organizuota ikimokyklinių įstaigų snaigių paroda „Snaigių šokis!“.

2020m. sausio 2-3 d. darželyje vyko dviejų dienų mokymai mūsų mokytojams „Olimpinių vertybių ugdymas ikimokyklinėje įstaigoje“. Mokytojai mokėsi kaip vaikus ugdyti kūrybiškai ir suteikti tobulėjimo džiaugsmą. Mokymus vedė lektorės Jolita Gvergždienė ir Gintarė Butkė.

2019 m. gruodžio 17 dieną Aukštaitijos krepšinio mokykla darželio vaikučiams  surengė Kalėdinę šventę.

2019 m. lapkričio 28 d. „Nykštukų“ ir „Lašelių“ grupių vaikai dalyvavo fizinio pajėgumo testavime, kurį atliko Lietuvos sporto universiteto studentai.

2019 m. lapkričio 27 d. Kėdainių arenoje vyko respublikinės žaidynės „Nykštukų šėlsmas“, kuriose dalyvavo ir mūsų darželio komanda.

2019 m. lapkričio 20 d. vyko paskaita mokytojoms – „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų fizinių ypatybių testavimas ir ugdymas“, kurią vedė lektorė iš LSU Kėdainių „Aušros“ progimnazijos, pradinio ugdymo vyr. mokytoja Rita Kerzienė.

2019 m. lapkričio 15 d. respublikinė ikimokyklinė ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA) pakvietė visas ikimokyklinio ugdymo įstaigas išbandyti vaikų fizinio aktyvumo skatinimo formas koridoriuje ir savo ugdymo įstaigoje organizuoti akciją „Sportuojantis koridorius“. Prie akcijos prisijungė ir mūsų darželis.

2020 m. spalio 24 d.  Kėdainių arenoje vyko renginys „Sveikuolių sveikuoliai“. Jame dalyvavo „Lašelių“ grupės priešmokyklinukai iš mūsų darželio. Vaikai pademonstravo puikias teorines žinias apie sveikatą bei sveiką gyvenseną.

2019-10-11 darželyje vyko visuomeninės organizacijos „Gelbėkit vaikus“ organizuota akcija „Solidarumo bėgimas“. Vaikai bėgo Solidarumo kilometrą žinodami, kad taip prisideda prie gero tikslo – padėti tiems, kam to labiausiai reikia. Darželio bendruomenė surinko ir išsiuntė 177.41  eurų paramą.

Spalio 9 dieną darželio vaikai pradėjo dalyvauti partnerių, LSU Kėdainių „Aušros“ progimnazijos organizuotame projekte „Judėsi – sveikatą laimėsi“. Ikimokyklinio amžiaus vaikai mokosi plaukti ir saugiai elgtis vandenyje ir
prie vandens. Progimnazijos baseine vyksta mokymai „Išmok plaukti“.

2019 m. rugsėjo 16-20 dienomis darželyje vyko renginiai, skirti Europos judumo savaitei paminėti. Įvairios veiklos vyko Atžalyno gimnazijos stadione, mokytojos organizavo orientacines varžybas „Ieškok – surask – džiaukis“ ir šokių dieną. Savaitė baigėsi akcija „Rieda ratai rateliukai“.

2019-09-10 darželyje vyko Krepšinio šventė. Trenerė Gerda kartu su jaunosiomis krepšininkėmis parodė apšilimo pratimų ir mokė krepšinio gudrybių.